Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia AC

Dowiedz się, co należy wziąć pod
uwagę, aby wybrać ubezpieczenia AC
najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

AC – jakie zniżki przysługują?

Każdy zakład ubezpieczeń ustala swoje własne zasady przyznawania zniżek na ubezpieczenie Autocasco. System zniżek, a także zwyżek, czyli tzw. bonus malus jest często szczegółowo opisany w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. OWU jest dokumentem, którego treść jest ustalana przez każdego ubezpieczyciela indywidualnie, dlatego warunki przyznawania zniżek i zwyżek również mogą się różnić w zależności od ubezpieczyciela.

Zniżki w Autocasco

Pomimo różnic pomiędzy ofertami Autocasco różnych zakładów ubezpieczeń, można wyróżnić kilka ogólnych zasad, którymi kieruje się większość ubezpieczycieli ustalając wysokość zniżek AC.

Na obniżenie składki ubezpieczeniowej wpływa:

 • bezszkodowa jazda – w tym przypadku można liczyć nawet na 60 % zniżkę,
 • wiek – pierwsze zniżki naliczane są właścicielom samochodów, którzy ukończyli 25 rok życia,
 • dodatkowe zabezpieczenia auta, np. dodatkowy alarm,
 • marka samochodu,
 • zwiększenie udziału własnego w szkodzie.

Dodatkowo na obniżenie wysokości składki może wpłynąć:

 • wniesienie opłaty jednorazowo,
 • opłacenie składki np. kartą kredytową,
 • zawarcie umowy przez Internet.

Towarzystwa ubezpieczeniowe, aby przyciągnąć Twoją uwagę, coraz częściej wprowadzają do swojej oferty „nowe” rodzaje zniżek, do których można zaliczyć m. in. zniżki:

 • dla rodziców dziecka,
 • dla osób, które podczas wyliczania składki powołają się na numer polisy znajomego ubezpieczonego w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym (Podaruj Znajomemu Zniżkę),
 • dla tych, którzy decydują się na przedłużenie umowy w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym,
 • za zakup ubezpieczenia na kolejny pojazd.

Czy można przenieść zniżkę OC na AC?

Coraz więcej zakładów ubezpieczeniowych oferuje swoim Klientom możliwość zakupu dobrowolnego ubezpieczenia AC korzystając z takiego samego rabatu jak w przypadku OC. Wymogiem koniecznym jest jednak zawarcie umów na obydwa ubezpieczenia w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Nabywanie i utrata zniżek

Utraty przynajmniej części zniżek musisz się spodziewać, gdy doszło do wypłaty odszkodowania. W takiej sytuacji zniżki mogą zostać zredukowanie o 10 %. Natomiast każdy rok bezszkodowej jazdy („bezszkodowej” jest tutaj równoznaczne z brakiem zgłoszonych szkód AC) zwiększa zniżki o 10%, aż do uzyskania maksymalnego poziomu 60%.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e