Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia
- AC

Sprawdź, co to jest AC i jaką ochronę
może ci zapewnić.

„Historia Pojazdu” – sprawdź VIN bezpłatnie

Jeśli kupujesz nowe auto i chcesz sprawdzić jego numer VIN, możesz skorzystać z bezpłatnej e-usługi „Historia Pojazdu” udostępnionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

„Historia Pojazdu” została przygotowana przede wszystkim z myślą o kupujących używane samochody zarejestrowane w Polsce, ale skorzystać z niej mogą także sprzedający, którzy chcieliby uwiarygodnić swoją ofertę. Jak sama nazwa wskazuje, usługa pozwala uzyskać dostęp do historii pojazdu, który nas interesuje.

Aplikacja zaciąga informacje z Centralnej Ewidencji Pojazdów na podstawie numeru VIN, numeru rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji auta. Po wprowadzeniu tych danych dowiemy się m.in. czy pojazd ma ważne OC, czy przechodził regularne badania techniczne, a także jaki stan licznika odnotował diagnosta podczas ostatniego badania. „Historia Pojazdu” poinformuje nas także, czy dane auto nie zostało oznaczone jako kradzione.

Ponieważ „Historia Pojazdu” korzysta z bazy danych CEPiK, za jej pośrednictwem sprawdzimy tylko auta zarejestrowane w Polsce. Jeżeli dany samochód był sprowadzony z innego kraju lub przez dłuższy czas użytkowany za granicą, aplikacja nie zwróci nam pełnej historii pojazdu – nie poznamy np. danych serwisowania. Jeżeli auto zostało oznaczone jako skradzione za granicą, też się o tym nie dowiemy.

MSW uruchomiło „Historię Pojazdu” w czerwcu 2014 roku. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania stronę internetową usługi odwiedziło ponad 1,800 mln internautów. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa, tylko do czerwca 2015 roku użytkownicy serwisu sprawdzili dane ponad miliona aut.

„Historia Pojazdu” nie wymaga logowania i można z niej korzystać nieodpłatnie. Usługa jest dostępna na stronie: www.historiapojazdu.gov.pl

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e