Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia AC

Dowiedz się, co należy wziąć pod
uwagę, aby wybrać ubezpieczenia AC
najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Ile kosztuje AC?

Pytanie o cenę jest jednym z kluczowych pytań przy zakupie dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdu, jakim jest Autocasco. Jednocześnie, ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile kosztuje AC. Wysokość składek w przypadku tego ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników. Cena AC pozostaje kwestią mocno indywidualną, ale można wyróżnić kilka ogólnych zasad, którymi kierują się zakłady ubezpieczeń ustalając stawki za AC.

Jakie czynniki wpływają na wysokość składki AC?

Najważniejszymi i najczęstszymi parametrami branymi pod uwagę przez ubezpieczycieli przy obliczaniu składki na ubezpieczenie Autocasco są:

  • miejsce zamieszkania/zameldowania właściciela – mieszkańcy mniejszych miast mogą liczyć na niższe koszty ubezpieczenia komunikacyjnego,
  • miejsce użytkowania pojazdu,
  • wiek oraz doświadczenie właściciela pojazdu,
  • wartość pojazdu,
  • wiek pojazdu,
  • marka auta,
  • przeznaczenie pojazdu,
  • zakres ubezpieczenia,
  • historia dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia,
  • nie bez znaczenia jest również forma i częstotliwość płatności składki (karta kredytowa, przelew, jednorazowo czy w ratach).

Jak ustala się składkę ubezpieczenia Autocasco?

Zasady oraz sposób obliczania składki ubezpieczeniowej w polisach AC, zakłady ubezpieczeń komunikują w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Najczęściej, składka ubezpieczeniowa ustalana jest na podstawie określenia stawki podstawowej, tzw. bazowej (% wartości pojazdu) i doliczeniu indywidualnych zwyżek lub zniżek (mnożników) wynikających z indywidualnej oceny ryzyka pojazdu oraz historii ubezpieczeniowej Klienta.

Cena AC

Średnia cena AC stanowi kilka procent wartości samochodu. Tańsze AC z pewnością otrzyma kierowca doświadczony, który na swoim koncie nie zanotował w ostatnich kilku latach wypadków oraz posiada pojazd, który nie figuruje w czołówce policyjnych statystyk wypadkowych i kradzieżowych.

Biorąc pod uwagę sporą liczbę różnorodnych kryteriów, które wpływają na cenę AC, warto wypróbować internetowy kalkulator AC, który da Ci możliwość wybrania Autocasco dostosowanego do zasobności Twojego portfela, jak i indywidualnych potrzeb. To proste narzędzie pozwoli Ci w łatwy sposób dokonać szybkiego wyboru ubezpieczenia, które w różnych nieprzewidzianych sytuacjach pokryje koszty powstałe w wyniku szkody.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e