Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia
- AC

Sprawdź, co to jest AC i jaką ochronę
może ci zapewnić.

Kalkulator AC Liberty. Jak działa?

Kalkulator AC na stronie ubezpieczeń Liberty jest połączony z kalkulatorem OC. Po wprowadzeniu danych pojazdu i kierowcy otrzymamy kalkulację składki dla wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych w towarzystwie.

Chcesz szybko obliczyć swoją składkę Autocasco? Wypróbuj nasz kalkulator AC. Jeśli będziesz miał pod ręką dane auta, wprowadzenie ich nie potrwa dłużej niż pięć minut. Co ci będzie potrzebne?

Nasz kalkulator AC oblicza wartość rynkową auta na podstawie danych, które mu podasz. O jakie informacje poprosi? Po pierwsze, musisz znać markę i model pojazdu, który chcesz ubezpieczyć. Czy to samochód prywatny, czy firmowy? W którym roku został wyprodukowany? Czy to „anglik” z kierownicą po prawej stronie? Jeździ na benzynę czy gaz? Jaką ma pojemność i moc silnika? Kalkulator AC zapyta cię też o aktualny przebieg i średni roczny przebieg auta – jeżeli nie znasz dokładnych wartości, pomoże ci je obliczyć.

Kalkulator AC zada ci również kilka pytań na temat sposobu użytkowania auta. Czy wykorzystujesz swój samochód wyłącznie w celach prywatnych? A może pojazd jeździ też jako taksówka albo bierze udział w rajdach samochodowych? Kalkulator AC poprosi cię też o informację, czy zamierzasz poruszać się ubezpieczanym autem poza granicami Polski – a jeżeli tak, to jak długo? A może zamierzasz sprzedać auto w ciągu roku polisowego? Czy pierwszy właściciel kupił auto w Polsce? To o tyle istotne, że UFG gromadzi informacje tylko o pojazdach zarejestrowanych w kraju, więc te auta, które były użytkowane za granicą, mogą mieć niepełną historię szkodowości.

Przygotuj się też na kilka pytań o siebie. Kalkulator AC poprosi cię o datę urodzenia i rok, w którym zdobyłeś pierwsze prawo jazdy. Od którego roku jesteś właścicielem ubezpieczanego auta? Kalkulator AC zapyta cię też o historię ubezpieczanego – od ilu lat kupujesz OC i AC, jakie przysługują ci zniżki, ile miałeś szkód w ostatnich kilku latach? Czy auto ma jakiegoś współwłaściciela? Po uzupełnieniu informacji na swój temat będziesz już mógł przejść do oferty.

W następnym kroku kalkulator AC pokaże Ci ofertę ubezpieczenia w trzech wariantach: ekonomicznym, optymalnym i własnym. Możesz dodawać i odejmować poszczególne elementy polisy, obserwując jednocześnie jak zmienia się składka. To ty ustalasz, czy chcesz mieć udział własny w szkodzie (a jeśli tak, to jaki) i jaki wariant polisy Autocasco cię interesuje. Dostępny zakres ubezpieczenia będzie zależał częściowo od pojazdu jaki chcesz ubezpieczyć – jeżeli auto jest nowe, kalkulator AC zaproponuje ci dodatkowe możliwości, np. naprawę w ASO i likwidację szkody z wykorzystaniem oryginalnych części producenta.

Oferta przedstawiona przez kalkulator AC obejmuje również OC, a także ubezpieczenie NNW, opon i assistance (z których, oczywiście, możesz zrezygnować). Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla siebie pakiet, możesz przejść do zakupu polisy. Pamiętaj o zniżkach! Dostaniesz aż 5% zniżki za płatność kartą.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e