Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia
- AC

Sprawdź, co to jest AC i jaką ochronę
może ci zapewnić.

Gdzie znajdę numer VIN?

Potrzebujesz numeru VIN swojego auta, ale nie wiesz, gdzie go szukać? Podpowiemy, gdzie producenci najczęściej umieszczają numer VIN.

Aby odnaleźć numer VIN, musisz najpierw wiedzieć, jak go rozpoznać. VIN składa się z siedemnastu znaków (cyfr i liter). Pierwsze trzy to WMI, międzynarodowy kod producenta. Kolejne sześć stanowi VDS, czyli opis modelu. Ostatnie osiem znaków VIN to numer seryjny pojazdu.

Producentom wolno zamieszczać znaki oddzielające poszczególne człony numeru VIN pod warunkiem, że nie są znakami powszechnie wykorzystywanymi w systemie identyfikacji VIN (i nie można ich z tymi znakami pomylić). Umieszczony na aucie VIN powinien być przedstawiony w jednym lub maksymalnie dwóch wierszach, bez odstępów, przy czym ciągłość części WMI, VDS i VIS nie może być zakłócona.

VIN najłatwiej znaleźć na tabliczce znamionowej, zwykle instalowanej na wewnętrznej stronie przedniej ściany auta – tuż obok drzwi, bądź na stopniach wejściowych w pierwszych drzwiach pojazdu. Inne popularne miejsca umieszczania VIN to: okolice prawego amortyzatora, przegroda czołowa, prawe nadkole, a także lewa strona obudowy deski rozdzielczej.

Numer VIN można także znaleźć w dowodzie rejestracyjnym pojazdu – w polu oznaczonym literą „E”. Tutaj nie może być znaków rozdzielających, VIN będzie miał formę ciągłą. Kupując używane auto koniecznie sprawdź, czy numer VIN w dokumentach zgadza się z numerem VIN umieszczonym na pojeździe!

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e