Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia
- AC

Sprawdź, co to jest AC i jaką ochronę
może ci zapewnić.

Obliczenie składki OC/AC

W sieci dostępne są liczne porównywarki i kalkulatory ubezpieczeń, które zachęcają kierowców do zapoznania się z dostępną na rynku ofertą polis. W jakich sytuacjach z nich skorzystać? Oblicz składkę OC/AC m.in. po to, żeby wybrać najlepszą ofertę, określić zakres ochrony i sprawdzić, czy nie przepłacasz.

Szukasz oferty atrakcyjnej cenowo oraz spełniającej twoje potrzeby ubezpieczeniowe? Oblicz składkę OC/AC za pomocą internetowej porównywarki polis lub kalkulatora dostępnego na www konkretnego ubezpieczyciela. W ten sposób szybko sprawdzisz, w jakim towarzystwie kupisz najtańsze OC. Co do AC, pamiętaj, aby zadbać nie tylko o jego dobrą cenę, ale także o odpowiedni zakres ochrony.

Określając zakres ochrony AC, poszukaj złotego środka między listą świadczeń a ceną polisy. Oblicz składkę OC/AC w dedykowanym kalkulatorze, a następnie dobieraj kolejne elementy ubezpieczenia obserwując, jak zmienia się składka. Na jej wysokość wpływa nie tylko zakres ochrony, ale także np. udział własny i typ sumy ubezpieczenia. Pamiętaj, że węższy zakres ochrony nie oznacza wcale gorszej polisy. Najważniejsze, by podejmować decyzję świadomie i wiedzieć, co się kupuje.

Nawet, jeżeli jesteś zadowolony ze swojej oferty, warto przed upływem okresu ochrony skonfrontować ją z innymi dostępnymi na rynku. Dane auta i twoje cały czas ewoluują – zmienia się wiek pojazdu, ale i twoje doświadczenie za kierownicą i czas, jaki upłynął od ostatniej szkody. To wszystko wpływa na wysokość składki. Może się okazać, że oferta która w poprzednim roku była dla ciebie najbardziej atrakcyjna, już taka nie jest. Żeby mieć pewność, oblicz składkę OC/AC.

Oblicz składkę OC/AC także wtedy, gdy planujesz zakup nowego samochodu. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla tych osób, które mają do dyspozycji kilka różnych ofert i nie wiedzą, jakie auto wybrać. Świadomość kwoty, jaką będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie danego pojazdu, może pomóc ci podjąć ostateczną decyzję.

Zakup polisy online, za który większość ubezpieczycieli przyznaje dodatkową zniżkę, wymaga użycia kalkulatora składki. Oblicz składkę OC/AC, a następnie wybierz jedną z gotowych konfiguracji albo samodzielnie skonstruuj swoją polisę. Za zapłatę kartą kredytową otrzymasz u nas dodatkowe 5% zniżki.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e