Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia AC

Dowiedz się, co należy wziąć pod
uwagę, aby wybrać ubezpieczenia AC
najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Tanie ubezpieczenie AC a dodatkowe zabezpieczenia w aucie

Na wysokość składki autocasco wpływa m.in. ryzyko kradzieży pojazdu. Chcesz kupić tanie ubezpieczenie AC? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego auta.

Ryzyko kradzieży zależy m.in. od marki i modelu auta – istnieją samochody bardziej i mniej popularne wśród złodziei. W sieci można znaleźć aktualne rankingi najczęściej kradzionych aut, na które warto zerknąć przez zakupem nowego pojazdu. W każdej chwili możemy też zmienić miejsce parkowania auta albo zainstalować w nim dodatkowe zabezpieczenia, zwiększając swoje szanse na tanie ubezpieczenie AC.

Tanie ubezpieczenie AC a model pojazdu

W 2015 r. w Polsce odnotowano ponad 13 tys. przypadków kradzieży samochodów. Prym wśród „zaginionych” wiodą Volkswageny i Audi (modele: Golf, Passat, A4, A6, A3). Wyjątkiem jest Warszawa, z której ulic znikają najczęściej auta japońskie – Mazdy, Toyoty i Hondy. Komenda Główna Policji podaje, że z aut, które padają łupem złodziei, tylko niewielki procent wraca z powrotem na rynek – większość zostaje sprzedana na części. Tanie ubezpieczenie AC kupią łatwiej ci kierowcy, którzy poruszają się mniej „popularnymi” modelami aut.

Tanie ubezpieczenie AC a miejsce parkowania auta

Zostawiasz samochód na ulicy? To znacznie zwiększa ryzyko kradzieży auta (a także jego uszkodzenia, np. porysowania), sprawiając jednocześnie, że trudniej jest kupić tanie ubezpieczenie AC. Znacznie lepiej jest parkować auto w garażu albo wiacie na terenie posesji. Jeżeli nie dysponujesz własnym miejscem postoju, sprawdź, czy w twojej okolicy działa zadaszony parking strzeżony. Opłatę za jego użytkowanie może zrekompensować tanie ubezpieczenie AC, a twoje auto będzie mniej narażone na szkodę.

Tanie ubezpieczenie AC a dodatkowe zabezpieczenia

Liczba i jakość zabezpieczeń, w jakie wyposażone jest auto, to kolejny czynnik decydujący o tym, czy uda nam się kupić tanie ubezpieczenie AC. Podstawą jest autoalarm i immobiliser, który utrudnia złodziejowi uruchomienie pojazdu. Ponieważ każde zabezpieczenie można obejść, lepiej, gdy jest ich więcej – do zestawu warto dodać np. blokadę kierownicy, skrzyni biegów i ukryty wyłącznik pompy paliwa. Ciekawym rozwiązaniem jest też lokalizator GPS, który pomaga namierzyć skradzione auto.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e