Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia AC

Dowiedz się, co należy wziąć pod
uwagę, aby wybrać ubezpieczenia AC
najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Czy można odstąpić od umowy AC w trakcie jej trwania?

Umowę ubezpieczenia AC podpisuje się zwykle na okres 12 miesięcy. W zależności od zakładu ubezpieczeń i przyjętych przez niego Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, można ją wypowiedzieć wcześniej. Jednakże jedna zasada dla wszystkich ubezpieczających jest wspólna ponieważ wynika ona z obowiązującego prawa, a mianowicie Przedsiębiorca na wypowiedzenie umowy Autocasco ma 7 dni od daty jej zawarcia, natomiast nie przedsiębiorcy mają 30 dni na odstąpienie od obowiązującej polisy AC.

Sytuacje, w których można odstąpić od umowy AC?

Powodem, dla którego Klient może ubiegać się o odstąpienie od umowy w trakcie jej trwania jest wypłata bądź odmowa wypłaty odszkodowania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji Ubezpieczony ma możliwość ubiegania się o zwrot niewykorzystanej składki naliczanej odpowiednio od dnia złożenia wniosku do końca trwania polisy.

Kolejną sytuacją, w której Klient może rozwiązać umowę ubezpieczenia jest sprzedaż samochodu. Co prawda, polisa AC przestaje być ważna automatycznie w chwili zbycia pojazdu, ale aby ubiegać się o zwrot wpłaconej składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia, właściciel samochodu musi zwrócić się do swojego Ubezpieczyciela z odpowiednim wnioskiem i niezbędnymi dokumentami.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby odstąpić od umowy AC?

W celu odzyskania składki należy złożyć w Towarzystwie Ubezpieczeniowym wniosek o zwrot składki ubezpieczeniowej.

Jeśli ubiegasz się o zwrot składki z tytułu sprzedaży samochodu, ubezpieczyciel może Cię poprosić o udokumentowanie zbycia pojazdu – przedstawienie kopii umowy kupna sprzedaży.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e