Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia AC

Dowiedz się, co należy wziąć pod
uwagę, aby wybrać ubezpieczenia AC
najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Tania polisa OC i AC – 6 sposobów na oszczędności

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta? To pytanie każdego roku zadaje sobie wielu polskich kierowców, którzy nie chcą przepłacać za ochronę. Na szczęście tania polisa OC i AC jest w zasięgu ręki każdego – na jej znalezienie istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Po pierwsze: coś dla stałych klientów

Towarzystwa ubezpieczeniowe doceniają lojalnych klientów. Jeśli więc chodzi nam po głowie tania polisa OC i AC, a już od kilku lat posiadamy ubezpieczenie komunikacyjne w tej samej firmie, spytajmy, czy w związku z tym możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciele oferują stałym klientom zniżki na opcjonalne usługi, rozszerzają zakres ochrony o niektóre świadczenia, czy też np. podwyższają sumę ubezpieczenia NNW.

Po drugie: kupuj w pakiecie

Ubezpieczenia komunikacyjne są zazwyczaj sprzedawane w kilku wariantach. Oprócz OC i AC kierowcy mają do dyspozycji także ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb lub opon oraz assistance. Wybierając kilka opcji jednocześnie, możemy liczyć nie tylko na kompleksową ochronę naszego pojazdu – polisy sprzedawane w pakiecie są zazwyczaj tańsze, niż te oferowane oddzielnie. A zatem to zakup ubezpieczenia w pakiecie może być tym, co sprawi, że tania polisa OC i AC trafi właśnie do nas.

Po trzecie: porównuj oferty

Tania polisa OC i AC? Znajdą ją tylko ci, którzy porównują oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu można skorzystać z kalkulatora składki, który w większości przypadków jest dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela, bądź udać się do agenta. Pamiętajmy, że ubezpieczyciele stosują własną taryfikację i mają wypracowany indywidualny system zniżek, dlatego różnice w cenie ubezpieczeń komunikacyjnych pomiędzy poszczególnymi firmami wynoszą czasami nawet kilkaset złotych.

Po czwarte: Ubezpiecz dwa pojazdy w jednej firmie

Jeśli w rodzinie posiadamy co najmniej dwa samochody, warto ubezpieczyć oba pojazdy w tej samej firmie. Towarzystwa często udzielają kilkuprocentowej zniżki na zakup ubezpieczenia dla kolejnego auta. Tania polisa OC i AC jest zwykle wypadkową wielu czynników – podobny upust może okazać się jednym z nich.

Po piąte: Płać kartą

Na ostateczną cenę polisy wpływa niekiedy także sposób płatności. Jeśli tania polisa OC i AC to coś, czego szukamy, sprawdźmy, czy ubezpieczyciel nie oferuje dodatkowych zniżek przy płatności kartą kredytową. Przykładowo nasi klienci, którzy dokonają jednorazowej opłaty składki przy użyciu karty kredytowej, mogą uzyskać 5-procentowy rabat na polisę.

Po szóste: Śledź promocje

Tania polisa OC i AC jest możliwa do zdobycia także wtedy, gdy śledzimy aktualne promocje w firmach ubezpieczeniowych. Jeśli nie mamy czasu na bieżące sprawdzanie strony internetowej towarzystwa, możemy zapisać się do newslettera firmowego. Z naszej strony nie wymaga to żadnych dodatkowych aktywności, bo ubezpieczyciel sam wyśle do nas informację o aktualnych rabatach.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e