Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Ile zapłacisz za polisę? Oblicz swoją składkę OC

  • Ile zapłacisz za polisę? Oblicz swoją składkę OC
Oblicz składkę

Ile zapłacisz za polisę? Oblicz swoją składkę OC

Chcesz kupić nowe auto? A może myślisz o przeprowadzce do innego miasta? Uważaj – cena twojej polisy może się zmienić. Oblicz OC już teraz, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

Obliczyć OC można na kilka sposobów. Najwygodniejszym narzędziem są bez wątpienia kalkulatory online, dostępne zarówno na stronach ubezpieczycieli, jak i porównywarek agregujących dane z całego rynku. Zasada jest prosta – im więcej informacji podamy w formularzu, tym dokładniej algorytm obliczy wysokość OC. Oczywiście, możemy też zwrócić się po pomoc do agenta, który obliczy wysokość składki OC za nas.

Jakie informacje o aucie są potrzebne, by obliczyć OC?

Aby obliczyć OC, musimy podać dane ubezpieczanego pojazdu: markę, rok produkcji, model, a także rodzaj tankowanego paliwa oraz pojemność i moc silnika. Powinniśmy znać aktualny przebieg auta (z dokładnością do 100 km) i przewidywany roczny przebieg. Dla ubezpieczyciela ważny też będzie sposób użytkowania pojazdu – czy samochodu używamy wyłącznie do celów prywatnych, czy także np. jako taksówkę czy pojazd nauki jazdy? Jak często samochód jest użytkowany za granicą? Gdzie jest najczęściej parkowany? Na wszystkie te pytania musimy odpowiedzieć, jeśli chcemy dokładnie obliczyć koszty OC.

Jakie informacje o właścicielu są potrzebne, by obliczyć OC?

Chcąc obliczyć koszt ubezpieczenia OC, będziemy musieli podać swoją datę urodzenia i rok uzyskania (pierwszego) prawa jazdy. Ubezpieczyciel zapyta nas zapewne, jak długo użytkujemy ubezpieczane auto. Nie powinniśmy się też dziwić, widząc pytania o stan cywilny i liczbę dzieci. Czy samochód posiada innych właścicieli wpisanych do dowodu rejestracyjnego? Gdzie był ubezpieczony do tej pory? Kalkulatory pozwalające obliczyć OC często wymagają podania tych danych, trzeba więc je zawczasu przygotować.

Oblicz OC i sprawdź, czy nie przepłacasz

Wysokość składki, jaką kierowcy płacą za OC, nie jest stałą. Z każdym rokiem bezszkodowej jazdy dostajesz większe zniżki na zakup polisy. Z drugiej strony, pewnie nie kupujesz co rok nowego samochodu, a przecież wiek pojazdu wpływa bezpośrednio na jego sprawność na drodze, a co za tym idzie – także na wyliczoną składkę. Trzeba też pamiętać o stale zmieniających się warunkach rynkowych. Ze względu na złożoność wyceny najlepiej obliczać wysokość składki ubezpieczeniowej regularnie, przed każdym przedłużeniem umowy. To da ci pewność, że nie przepłacasz.

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e