Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Najtańsze OC? Wystarczy poszukać!

  • Co zrobić, żeby znaleźć najtańsze OC?
Oblicz składkę

Najtańsze OC? Wystarczy poszukać!

Utarło się, że o wyborze OC zazwyczaj decyduje cena. Ta zaś zależy od wielu czynników: wieku i doświadczenia kierowcy, stanu auta, a nawet miejsca jego użytkowania. Kto, gdzie i dlaczego może liczyć na najtańsze OC?

Komu najtańsze OC?

Tutaj zasada jest prosta – im większe doświadczenie za kółkiem, tym mniejsza cena OC. Również dlatego, że z każdym rokiem bezszkodowej jazdy dostajemy większe zniżki u ubezpieczycieli. Wyższe składki płacą zwykle kierowcy przed 25 rokiem życia, a także Ci, którzy mają prawo jazdy krócej niż trzy lata. Dlatego aby znaleźć dla siebie możliwie najtańsze OC, kierowcy często uciekają się do różnych „sztuczek” – na przykład proszą starszego, bardziej doświadczonego kierowcę ze zniżkami, które ubezpieczyciel może potem uwzględnić przy wycenie składki, by został „papierowym” współwłaścicielem auta. Warto też poszukać ofert promocyjnych – czasem najtańsze OC można dostać, po prostu powołując się na numer polisy znajomego otrzymując nawet 50 zł zniżki.

Dla jakiego auta najtańsze OC?

Marka ubezpieczanego pojazdu ma bardzo duży wpływ na wysokość składki OC. Właściciele samochodów niemieckich i luksusowych raczej nie mogą liczyć na najtańsze OC na rynku. Istotny jest także wiek auta – im pojazd jest młodszy, tym składka niższa (ze względu na większą sprawność auta). Nie bez znaczenia pozostaje pojemość silnika. Najtańsze OC dostaną przede wszystkim właściciele aut, które nie mogą rozwinąć wysokiej, ryzykownej prędkości.

Gdzie można kupić najtańsze OC?

Cena polisy zależy bezpośrednio od naszego miejsca zamieszkania. Według raportu mFind na początku tego roku najtańsze OC można było kupić w Rzeszowie, a najwięcej za polisę płacili kierowcy z Warszawy i Wrocławia. Oczywiście, nawet w tym samym mieście rozpiętość pomiędzy cenami polis w różnych firmach może być (a nawet na pewno jest) bardzo duża. Dlatego aby znaleźć najtańsze OC, trzeba dokładnie zapoznać się ze wszystkimi ofertami. Pomagają w tym dedykowane kalkulatory, dostępne zazwyczaj na stronach ubezpieczycieli lub na stronach porównywarek ubezpieczeniowych. Co ciekawe, statystyczny Polak i tak opłaca jedno z najtańszych OC w Europie, wydając na polisę ok. 430 zł rocznie.

BLS czy najtańsze OC?

Od kiedy na rynku OC pojawił się system Bezpośredniej Likwidacji Szkód, ubezpieczyciele muszą konkurować ze sobą nie tylko ceną, ale także jakością obsługi. Klienci tych firm, które oferują BLS, zlikwidują szkodę z OC sprawcy u własnego ubezpieczyciela. Dla kierowców to nieoceniona wygoda. Na szczęście cena i jakość się nie wykluczają, co oznacza, że najtańsze OC można znaleźć także w firmie, które oferuje BLS i usługi na najwyższym poziomie.

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e