Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Ubezpieczenie w podróży. Assistance za granicą

  • Zobacz, co daje ci ubezpieczenie assistance w podróży za granicą

Ubezpieczenie w podróży. Po co ci assistance za granicą?

Ubezpieczenie w podróży chroni nie tylko twój bagaż i zdrowie. Równie ważne są świadczenia assistance, w ramach których ubezpieczyciel zorganizuje ci transport medyczny do kraju, pokryje koszty akcji ratowniczej w górach i zadba o opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi, gdy tobie przydarzy się wypadek.

Ubezpieczenie w podróży a transport

Jeżeli na zagranicznych wakacjach zdarzy ci się wypadek, ubezpieczenie w podróży przyda się nie tylko ze względu na koszty leczenia. W ramach assistance turystycznego ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu medycznego do szpitala lub innej placówki medycznej, a także do Polski – jeżeli tam leczenie powinno być kontynuowane. Takie ubezpieczenie w podróży jest o tyle istotne, że za granicą gorzej radzimy sobie w sytuacjach kryzysowych – nie wiemy, do kogo się zwrócić o pomoc, ani jak wygląda leczenie w danym państwie

Ubezpieczenie w podróży a towarzysze ubezpieczonego

Jeśli jesteś hospitalizowany dłużej niż siedem dni, a w podróży towarzyszył ci ktoś z rodziny, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty pobytu tej osoby w hotelu – aż do momentu, w którym będziecie mogli wspólnie wrócić do kraju (jednak nie dłużej niż przez tydzień). Natomiast jeśli podróżowałeś z niepełnoletnimi dziećmi, zostaną one pod opieką przewiezione do domu lub miejsca zamieszkania osoby, którą wcześniej podasz w umowie. Ubezpieczenie w podróży pokryje też koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia osoby, którą hospitalizowany, podróżujący sam, wezwie do towarzystwa z Polski.

Ubezpieczenie w podróży a ratownictwo medyczne

Pokrycie kosztów udokumentowanej akcji ratowniczej w górach i na morzu to kolejny ważny element, jaki obejmuje dobre ubezpieczenie w podróży. Co więcej, jeżeli po zakończeniu leczenia szpitalnego twój stan zdrowia pozwala na kontynuowanie wakacji, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty transportu z placówki do miejsca umożliwiającego ci dalszą podróż.

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e