Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Ubezpieczenia turystyczne - informacje o warunkach polisy

  • W tym dziale przedstawiamy najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania wraz z naszymi odpowiedziami na nie.
Oblicz składkę

Ubezpieczenia turystyczne Obieżyświat - podstawowe pojęcia

Podstawowe pojęcia - ubezpieczenia komunikacyjne

W przypadku osób przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje ubezpieczonego od następnego dnia po zakupie polisy ubezpieczeniowej i opłaceniu składki. Natomiast w przypadku osób przebywających za granicą, okres ochronny rozpoczyna się po 3 dniach od daty zakupu polisy ubezpieczeniowej i opłaceniu składki.

Wróć na górę strony

Ubezpieczenie turystyczne można wykupić na okres od 1–60 dni. Jeżeli podróż trwa dłużej niż 60 dni, zalecamy wykupienie ponownej polisy nie później niż w 57 dniu pobytu za granicą, co gwarantuje ciągłość ochrony ubezpieczeniowej.

Wróć na górę strony

Posiadanie dokumentu polisy ubezpieczeniowej nie jest konieczne w celu zgłoszenia ewentualnej szkody. Kupując polisę, ubezpieczony otrzyma sms z niezbędnymi do zgłoszenia szkody danymi. Zalecamy zapisanie sobie tych danych, ze szczególnym uwzględnieniem numeru polisy oraz numeru telefonu do Centrum Alarmowego.

Wróć na górę strony

Tak. Oferujemy trzy warianty ubezpieczenia turystycznego Obieżyświat (Podstawowy, Optymalny i Rozszerzony). Każdy wariant jest zróżnicowany pod względem rodzaju i liczby świadczeń, a także ceny i sum ubezpieczenia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Wróć na górę strony

Jedną polisą ubezpieczeniową można objąć maksymalnie 9 osób.

Wróć na górę strony

Ubezpieczenie turystyczne przeznaczone jest dla wszystkich osób, bez względu na wiek. Natomiast dla dzieci do 16 roku życia, przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową.

Wróć na górę strony

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e