Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
ubezpieczenia
mieszkania


Dowiedz się, co należy wziąć
pod uwagę aby wybrać najlepsze
ubezpieczenie mieszkania lub domu.

5 szkód szybowych w domu, których się nie spodziewasz

Pęknięcia szyb należą do jednych z najczęstszych szkód, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele mieszkań. W większości przypadków tego rodzaju zdarzenia dotyczą okien lub drzwi, ale pamiętajmy, że w domu posiadamy także wiele innych oszklonych przedmiotów, które mogą się zbić lub pęknąć mimo, że zupełnie się tego nie spodziewamy.

Wybicie okna to typowa szkoda z jaką borykają się właściciele własnych czterech kątów. Do tego przykrego incydentu może dojść na kilka sposobów, np. podczas, gdy nasze pociechy grają w piłkę lub gdy pozostawimy otwarte okno podczas burzy. Niestety wstawienie nowej szyby czy wymiana okna wiąże się też ze sporymi kosztami, w przypadku okna balkonowego wydatki mogą sięgać nawet kilkaset złotych.

Chyba każdemu z nas zdarza się czasami trzasnąć drzwiami. Niestety niekiedy nawet przypadkowe trzaśnięcie może narazić nas na dodatkowe koszty, zwłaszcza jeśli zdecydowaliśmy się na drzwi z elementami szklanymi. Pęknięta szyba w drzwiach to bowiem zmora niejednego właściciela mieszkania.

W większości domów to właśnie kuchnia jest miejscem, gdzie znajdziemy najwięcej elementów oszklonych. A co więcej, przedmiotów tych używamy praktycznie codziennie, a wiec ryzyko pęknięcia czy stłuczenia jest naprawdę duże. Piekarnik, kuchenka mikrofalowa czy płyta indukcyjna to tylko przykłady wyposażenia domowego, których nieostrożne użytkowanie może narazić nas na wydatki.

Innym rodzajem szkody szybowej, która dla większości z nas może być dużym zaskoczeniem jest pęknięta kabina prysznicowa. Mniejszym problemem jest jeśli nasza kabina była jeszcze na gwarancji, wówczas możemy ubiegać się o zwrot kosztów od producenta, ale jeśli termin gwarancji już minął wówczas sami musimy pokryć koszty wymiany sprzętu.

Szyby kominkowe są zazwyczaj odporne na wysokie temperatury i duży nacisk przy czyszczeniu instalacji, jednak przy silnym uderzeniu szyba może nie wytrzymać i pęknąć. Wówczas kominek nie nadaje się już do użytku, a oszklenie należy wymienić, co niekiedy wiąże się z naprawdę wysokimi kosztami.

Powyższe sytuacje to tylko przykłady szkód, na jakie jesteśmy narażeni każdego dnia, choć czasami nie jesteśmy tego świadomi. Na szczęście nie w każdej tego rodzaju sytuacji stratę finansową będziemy zmuszeni pokryć z własnej kieszeni – wystarczy odpowiednia polisa. Towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają w ramach polisy mieszkaniowej rozszerzenie zakresu ochrony o ryzyko stłuczenia lub pęknięcia szyb czy też innych przedmiotów szklanych. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to możemy mieć pewność, że w przypadku wystąpienia szkody towarzystwo wypłaci na świadczenie, dzięki któremu będziemy mogli pokryć koszty związane z naprawieniem szkody lub też wymianą stłuczonego elementu.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e