Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Ubezpieczenie
mieszkania
w trakcie urlopu


Dowiedz się na co zwrócić uwagę
ubezpieczając mieszkanie
przed urlopem.

Wyjeżdżasz na wakacje? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Wyjeżdżając na wakacje, najczęściej prosimy zaprzyjaźnionego sąsiada o „rzucenie okiem” na nasz dobytek, ewentualnie o podlewanie. Sąsiad nie jest jednak alarmem antywłamaniowym i może się zdarzyć, że kiedy my wygrzewamy się na plaży, ktoś w tym czasie rabuje nasz dom. Jak się zabezpieczać przed wakacyjnymi „łowcami”?

Jeśli nie pomyślałeś wcześniej o ubezpieczeniu mieszkania lub posiadasz tylko ubezpieczenie murów, wakacje są idealną porą, aby ubezpieczyć także wyposażenie. Najlepiej wykupić dodatkową polisę, chroniącą przed kradzieżą z włamaniem. Dodatkowo masz pewność, że twoje wyposażenie będzie chronione także od innych zdarzeń losowych jak np. zalanie, pożar czy wybuch gazu. Możesz spokojnie wylegiwać się na wakacjach, mając pewność, że twój dom i wszystko, co w nim zostawiłeś jest dobrze zabezpieczony.

Nie można ubezpieczyć mieszkania lub domu tylko na dwa tygodnie, na okres wyjazdu wakacyjnego. Jeśli chcesz zabezpieczyć mieszkanie na wakacje, musisz wykupić polisę na cały rok. Na szczęście ubezpieczyciele przewidują zniżki sezonowe, zachęcając tym samym klientów do zakupu polisy. Wysokość polisy jest liczona indywidualnie dla każdego klienta. Wpływa na nią wiele czynników. Na mniejsze koszty polisy mogą liczyć klienci, którzy przez ostatni rok nie mieli żadnej szkody na koncie. Jeśli jesteś właścicielem domu niemurowanego, wtedy też musisz liczyć się z większymi kosztami. Opłacając składkę z góry za cały rok, też możesz liczyć się z łagodniejszym traktowaniem. Wkład własny też ma duże znaczenie przy ustalaniu wysokości składki. Im większy wkład własny, tym składka będzie niższa. Im lepiej zabezpieczysz swoje mieszkanie, tym łagodniej spojrzy na to ubezpieczyciel. Chodzi o to, że kiedy zdecydujesz się zainwestować w dodatkowe środki do ochrony swojego dobytku, cena polisy zmaleje. Wybierając mieszkanie na osiedlu zamkniętym, cena polisy spada. Jeśli dodatkowo w budynku są kamery i ochroniarze, jeszcze lepiej. W przypadku domu, znaczenie mają także okna czy drzwi antywłamaniowe. Każdy ubezpieczyciel określa jakie certyfikaty powinny posiadać drzwi i okna, aby obniżyły cenę polisy. Jeśli zamontujesz kraty w oknach określonej klasy, to także wpłynie na wysokość składki. Zastanów się nad monitoringiem posesji oraz zamontowaniem alarmu. Jeśli wynajmiesz dodatkowo firmę ochroniarską, która będzie miała oko na twój dom, to także obniży wysokość polisy. Na łagodniejsze potraktowanie mogą liczyć właściciele domów wybudowanych po 2005 roku.

Jeśli chcesz mieć spokojne wakacje i naprawdę niczym się nie przejmować, ubezpiecz swoje mieszkanie i nie licz na to, że sąsiad, któremu powierzysz klucze do mieszkania na czas urlopu, zastąpi ochroniarza, ubezpieczyciela i policjanta. Jeśli włamywacze mają oko na twój dom, to znajdą dogodny moment, w którym będą mogli swobodnie wynieść z niego co tylko im się podoba. Sprawdź, jaką ofertę ubezpieczeń mieszkaniowych przygotowaliśmy dla Ciebie.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e