Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

4 wskazówki, jak kupić OC najtaniej

Jak kupić OC najtaniej? To pytanie bardzo często pojawia się na forach internetowych przeznaczonych dla właścicieli samochodów. Nic powinno nas to dziwić - OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a jego zakupu dokonujemy co 12 miesięcy. A więc jak znaleźć OC najtaniej? Oto nasze 4 wskazówki.

Właściciele pojazdów, którzy chcą kupić OC najtaniej jak to tylko możliwe, w pierwszej kolejności powinni skorzystać z porównywarki internetowej. W Internecie dostępnych jest kilka porównywarek, które współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi i które umożliwiają zakup polisy online. Wystarczy poświęcić kilka minut i wypełnić formularz. Po wpisaniu danych dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela lub współwłaścicieli, porównywarka wskaże nam kilka ofert, dzięki czemu od razu będziemy mieli rozeznanie, gdzie można kupić OC najtaniej.

Choć, jak wspomnieliśmy powyżej, na rynku funkcjonuje kilka porównywarek internetowych, to niekiedy zdarza się, że dana porównywarka nie współpracuje z tym towarzystwem ubezpieczeniowym, w którym akurat chcielibyśmy zakupić polisę - np. ze względu na dobre opinie lub rekomendację znajomych. Wówczas z pomocą przychodzą nam kalkulatory składek, które są dostępne na stronach internetowych większości ubezpieczycieli. Dzięki kalkulatorom również możemy znaleźć korzystną ofertę i kupić OC najtaniej, jak to jest możliwe w danym momencie. W kalkulatorze, podobnie jak w porównywarce, wpisujemy dane ubezpieczanego pojazdu (m.in. markę, model, rok produkcji, pojemność i moc silnika) oraz dane właściciela, i na tej podstawie kalkulator automatycznie wylicza nam wysokość składki. Co ważne, kalkulator uwzględnia zniżki i promocje, jakie aktualnie obowiązują w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, a więc narzędzie podpowie nam, jak możemy zaoszczędzić za polisie i kupić OC najtaniej.

O to, gdzie kupić OC najtaniej warto zapytać także agenta ubezpieczeniowego. Agenci współpracują z różnymi towarzystwami, a więc na bieżąco są informowani o obowiązujących rabatach. Dokładnie też znają system przyznawania zniżek. I choć zazwyczaj największe zniżki można otrzymać za bezszkodową jazdę, to jednak na atrakcyjny rabat można liczyć także za kontynuację ubezpieczenia w tym samym towarzystwie lub płatność kartą kredytową. Zaletą zakupu ubezpieczenia u agenta jest także fakt, że doradca pomoże nam wybrać polisę skrojoną na miarę naszych potrzeb, tym bardziej jeśli zależy nam nie tylko na ubezpieczeniu OC, ale także na NNW czy ubezpieczeniu opon.

Szukając polisy OC najtaniej jak tylko się da, tak naprawdę warto skorzystać ze wszystkich wyżej wymienionych metod i porównać oferty. Pierwszej wstępnej analizy cen możemy dokonać jeszcze w domu za pomocą porównywarek internetowych lub kalkulatorów składek. Następnie dobrze jest udać się do agenta ubezpieczeniowego i sprawdzić, czy ten może nam przygotować jeszcze korzystniejszą ofertę. Pamiętajmy, że jeśli zależy nam, aby kupić OC najtaniej na rynku, to warto poświęcić na to trochę czasu – ofert ubezpieczeniowych jest wiele i ciężko się ze wszystkimi szybko zapoznać.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e