Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Jak sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Przy zakupie auta kierowcy często sugerują się przede wszystkim stanem technicznym i ceną samochodu oraz dalszymi kosztami użytkowania auta. Uwzględniają przy tym koszty paliwa, serwisu oraz ewentualnych części zamiennych. Niestety nadal często zapominają, aby sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. A to nie jest trudne!

Istnieje kilka sposobów, aby samodzielnie sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Po pierwsze, możemy to zrobić za pomocą kalkulatora składek, który jest dostępny na stronie internetowej większości ubezpieczycieli. Po drugie, możemy skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych online, które - podobnie jak kalkulatory – po wpisaniu najważniejszych danych ubezpieczanego pojazdu (m.in. marka, rok produkcji, model, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika), automatycznie wyliczą wysokość składki ubezpieczeniowej. Jeśli natomiast chcemy sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu za pośrednictwem ekspertów, możemy zwrócić się do agentów ubezpieczeniowych. Pamiętajmy jednak, że ostateczny koszt ubezpieczenia samochodu zależy od rodzaju polisy i zakresu ochrony. I w tym przypadku kierowcy także mają szeroki wybór.

O ile w przypadku ubezpieczenia OC kalkulacja składki zależy głównie od modelu samochodu, miejsca użytkowania oraz profilu kierowcy (kierowcy z dłuższym stażem i bezszkodowi są dodatkowo premiowani przez towarzystwa), o tyle w przypadku Autocasco koszt ubezpieczenia samochodu zależy także od zakresu ochrony, na jaki zdecyduje się kierowca. Dlatego, aby móc sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, kierowca w pierwszej kolejności powinien ustalić katalog zdarzeń, od jakich chce być chroniony. W standardowej ofercie ubezpieczyciele najczęściej oferują likwidację szkód powstałych wskutek wypadków drogowych, działań osób trzecich, kradzieży pojazdu oraz zdarzeń losowych, takich jak powódź, silny wiatr, pożar czy grad. Oprócz oferowanego zakresu ochrony warto także sprawdzić jakość świadczonych usług. Sprawdźmy zatem, czy towarzystwo oferuje likwidację szkody w ramach tzw. szybkiej ścieżki, czy jest możliwa naprawa pojazdu na oryginalnych częściach oraz jaki jest udział własny w szkodzie.

To, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, zależy również od świadczeń dodatkowych, na które się zdecydujemy przy zakupie polisy. Towarzystwa oferują w tym zakresie m.in. assistance samochodowe, w ramach którego gwarantują pomoc serwisową, informacyjną i medyczną w razie wypadku lub awarii pojazdu. Ponadto kierowcy mogą zdecydować się na ubezpieczenie opon – na wypadek ich przebicia lub uszkodzenia, a także na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia ochronę podczas korzystania, wsiadania i wysiadania z auta nie tylko kierowcom, ale również pasażerom.

Polisy oferowane w pakietach są zazwyczaj tańsze, niż gdy kupujemy je osobno. Dlatego w kontekście stawianego sobie pytania, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, warto sprawdzić czy towarzystwo, w którym mamy już jedną polisę (np. mieszkaniową), zaoferuje nam zniżki przy zakupie ubezpieczenia samochodu. Pamiętajmy także, że na rabat możemy liczyć również przy jednorazowej opłacie składki lub płatności kartą kredytową.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e