Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Jak BLS zmieni ubezpieczenia OC?

System Bezpośredniej Likwidacji Szkód, który pozwala likwidować szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy bezpośrednio w swoim towarzystwie, zmienia cały rynek polis komunikacyjnych. Do tej pory klienci przy wyborze ubezpieczenia OC kierowali się wyłącznie ceną. Teraz równie ważna, jeśli nie ważniejsza, stanie się jakość obsługi.

W kwietniu 2015 roku ruszył system Bezpośredniej Likwidacji Szkód skonstruowany w ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń. Porozumienie zrzesza największe na rynku firmy oferujące ubezpieczenia majątkowe. Niektórzy z ubezpieczycieli oferują także własne, niezależnie wypracowane usługi BLS. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo ta metoda likwidacji szkód nie będzie innowacją, a rynkowym standardem, zmieniającym całkowicie obraz ubezpieczenia OC w oczach kierowców. Teraz to będzie także ich polisa, więc o wyborze odpowiedniej oferty nie zadecyduje już tylko i wyłącznie cena.

Branża uznała BLS za jeden z najbardziej istotnych projektów na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Dlaczego? Tradycyjnie poszkodowany w kolizji kierowca zgłaszał szkodę do ubezpieczyciela sprawcy, a nie własnego. Nie zależało mu więc na jakości likwidacji szkód z ubezpieczenia OC we własnym towarzystwie, co sprawiało, że firmy nie musiały ze sobą na tym polu konkurować. Dzięki BLS ta sytuacja ma się zmienić. Towarzystwa skupią się teraz na dostarczaniu usług i produktów wysokiej jakości. Bezpośrednią korzyść z tego tytułu będą na pewno czerpać kierowcy.

Statystyki pokazują, że kierowcy doceniają możliwość likwidacji szkody z ubezpieczenia OC sprawcy we własnym towarzystwie – popularność usługi rośnie w szybkim tempie. Przykładowo, liczba szkód likwidowanych u nas w ramach BLS wzrosła od kwietnia do października 2015 aż o 60 proc. Przystąpiliśmy do porozumienia wypracowanego w PIU jako jedni z pierwszych, równolegle wdrażając własny system Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Dzięki temu klienci mogą likwidować szkody z ubezpieczenia OC sprawcy niezależnie od tego, w jakim towarzystwie ma on polisę i czy jego ubezpieczyciel także przystąpił do umowy z PIU. Musi być tylko ubezpieczony w zakładzie na terenie Polski. Takie rozwiązanie powoduje, że szkodę likwiduje się prościej i szybciej.

W bardziej skomplikowanych szkodach ciężko by było zastosować BLS, dlatego ubezpieczyciele zwykle jasno definiują warunki, jakie trzeba spełnić, by skorzystać z usługi. Zasady wypracowane w ramach PIU stawiają sprawę jasno: po pierwsze, BLS obejmuje jedynie rzeczowe, nie osobowe, szkody z ubezpieczenia OC sprawcy. Szkodami osobowymi zajmuje się już towarzystwo, w którym sprawca ma polisę. Po drugie, szkoda musi mieć miejsce na terenie kraju. Po trzecie, nie mogą w niej brać udziału więcej niż dwa pojazdy. Po czwarte, szkoda likwidowana w ramach BLS może być wyceniona na maksymalnie 30 tys. zł.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e