Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia - OC


Dowiedz się czym jest ubezpieczenie
OC (odpowiedzialności cywilnej)
oraz jaką ochronę gwarantuje.

Kalkulator OC i AC – jak czytać ofertę?

Wpisałeś wszystkie dane pojazdu i własne, podałeś historię ubezpieczenia, kliknąłeś „dalej” i utknąłeś? Spokojnie. Podpowiadamy, jak poprawnie czytać ofertę wygenerowaną przez kalkulator OC i AC – i jak dostosować ją do swoich potrzeb.

Kalkulator OC i AC Liberty przedstawia nam ofertę ubezpieczenia w trzech różnych wariantach – ekonomicznym, optymalnym i „własnym”, którym możemy swobodnie manipulować. Żeby jednak robić to skutecznie, trzeba mieć jasno sprecyzowane oczekiwania i podstawową wiedzę o ubezpieczeniach komunikacyjnych – wtedy kalkulator OC i AC nie będzie miał przed nami tajemnic.

Wybór ubezpieczeń to podstawa pracy z kalkulatorem. Kalkulator OC i AC umożliwia zakup obowiązkowego OC, a także Autocasco, ubezpieczenia NNW, opon i assistance. Dodając do pakietu kolejne ubezpieczenia, obserwuj, jak zmienia się składka. Kalkulator OC i AC pozwoli ci znaleźć najbardziej dla siebie optymalny bilans ochrony i kosztów.

Kalkulator OC i AC pozwala wybrać wariant polisy AC i assistance. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji zobaczysz, do jakich świadczeń daje dostęp dany wariant. Pamiętaj, że nie w każdym przypadku najszerszy zakres ochrony jest najlepszy. Być może naprawa w ASO nie jest ci niezbędna i jesteś skłonny z niej zrezygnować? Najważniejsze, żebyś podjął decyzję świadomie – kalkulator OC i AC pomoże ci porównać dostępne opcje.

Dla wielu osób to najtrudniejsze zadanie w procesie zakupu polisy. Ustalając udział własny w AC możemy bowiem obniżyć składkę ubezpieczenia, co niestety wiąże się także z odpowiednio mniejszym odszkodowaniem w razie ewentualnej szkody. Zanim wpiszemy odpowiednią kwotę w kalkulator OC i AC, warto rozważyć konsekwencje tej decyzji dla domowych finansów. Czy np. wydatek 500 zł będzie problemem dla twojego budżetu? Jeśli nie, możesz ustalić udział własny w AC na takim właśnie poziomie.

Do analizy oferty wygenerowanej przez kalkulator OC i AC warto przygotować sobie OWU. Chociaż aplikacja wymienia, jakie świadczenia idą w parze z danym wariantem polisy, w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy bardziej szczegółowe informacje na ich temat. Przed zawarciem umowy trzeba się z tym dokumentem bezwzględnie zapoznać.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e