Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Kalkulator ubezpieczeń a rodzaj polisy

Kalkulator ubezpieczeń to proste i wygodne narzędzie dla wszystkich osób, które chcą kupić polisę komunikacyjną za pośrednictwem Internetu. Wystarczy poświęcić kilka minut na uzupełnienie formularza, a kalkulator ubezpieczeń automatycznie obliczy składkę OC, AC, NNW oraz innych produktów dostępnych w danym towarzystwie.

Kalkulator ubezpieczeń staje się coraz bardziej popularny wśród kierowców poszukujących polisy. Nawet jeśli ostatecznego zakupu dokonujemy za pośrednictwem agenta, to przy użyciu kalkulatora ubezpieczeń możemy wstępnie sprawdzić, jaką cenę zapłacimy za udzieloną ochronę - nie wychodząc z domu.

Niewątpliwą zaletą kalkulatora ubezpieczeń jest fakt, że jest on dostępny na stronie internetowej w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Kolejnym atutem kalkulatora ubezpieczeń jest możliwość kalkulacji nie tylko składki OC komunikacyjnego, ale również innych polis adresowanych do posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Po uzupełnieniu danych niezbędnych do dokonania kalkulacji, czyli tych dotyczących właściciela pojazdu i samego auta (m.in. marka i model pojazdu, data produkcji, pojemność silnika, aktualny przebieg), w kalkulatorze ubezpieczeń wyświetli nam się kilka opcji ubezpieczeniowych. Jedną z nich jest najczęściej „gołe” OC lub ewentualnie OC z pakietem mini assistance, które towarzystwo dołącza do polisy w cenie obowiązkowego ubezpieczenia.

Kolejną opcją, jaką wskaże nam kalkulator ubezpieczeń, jest polisa Autocasco. W jej przypadku aplikacja poinformuje nas nie tylko o cenie, ale też o wysokości udziału własnego, możliwości bezgotówkowej likwidacji szkody, naprawie w ASO oraz wykorzystaniu oryginalnych części producenta pojazdu w procesie likwidacji – o ile parametry samochodu (np. wiek) pozwalają na zastosowanie tych opcji.

Trzecim rodzajem polisy, który jest dostępny w kalkulatorze ubezpieczeń, jest ubezpieczenie NNW, czyli ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków. Tutaj także, oprócz ceny za rozszerzenie ochrony, formularz wyświetli nam rekomendowaną sumę ubezpieczenia. W niektórych kalkulatorach możemy dowolnie tę sumę zwiększać lub zmniejszać, co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Inną opcją ubezpieczeniową, dla której także możemy dokonać kalkulacji za pomocą kalkulatora ubezpieczeń, jest ubezpieczenie assistance (obejmujące pomoc serwisową, informacyjną i medyczną w razie awarii pojazdu) oraz ubezpieczenie opon – jeżeli dane towarzystwo ma je w swojej ofercie.

Na koniec warto zauważyć, że niektóre kalkulatory ubezpieczeń są wyposażone w dodatkowe funkcjonalności, które umożliwiają samodzielny dobór zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Co oznacza, że oprócz polisy OC możemy zdecydować się także na ubezpieczenie Autocasco i ubezpieczenie NNW, wybierając przy tym różne sumy ubezpieczenia. Dobierając odpowiednie parametry polisy, kalkulator w czasie rzeczywistym będzie dokonywał przykładowej symulacji wysokości składki.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e