Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Podstawowe
pojęcia - OC


Dowiedz się czym jest ubezpieczenie
OC (odpowiedzialności cywilnej)
oraz jaką ochronę gwarantuje.

Kalkulator ubezpieczenie OC samochodu

Kiedy decydujesz się na zakup samochodu, ważny jest również wybór ubezpieczyciela któremu możesz zaufać. Aby zaoszczędzić czas swoich klientów, wielu ubezpieczycieli stworzyło kalkulatory które bez wychodzenia z domu pozwalają na obliczenie wysokości składki OC.

Przy szacowaniu wysokości składki ważny jest rodzaj samochodu – ciężarowy czy osobowy a także jego marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa i inne parametry techniczne. Bez obaw, niezorientowanym kierowcom podpowiadamy, że wszystkie niezbędne dane znajdują się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Istotny jest także dotychczasowy przebieg samochodu oraz estymowany przyszły roczny przebieg. Jeśli nie jesteś w stanie określić ile kilometrów pokonasz przez rok jazdy samochodem, kalkulator jest zaopatrzony w specjalną funkcję, która pozwoli w przybliżeniu obliczyć tę wartość. Dla określenia wysokości składki ważny jest także sposób użytkowania pojazdu. Chodzi o to, czy będziesz z niego korzystał w celach prywatnych czy też będzie on przynosił dochody na przykład pełniąc funkcję taksówki, samochodu firmy kurierskiej lub samochodu dla kursantów w szkole nauki jazdy. Jeśli planujesz wyjazd samochodem za granicę, należy podać przybliżony czas w którym będzie on jeździł po zagranicznych drogach. Ubezpieczyciela zainteresuje również miejsce parkowania pojazdu w nocy. Zapewne zastanawiasz się dlaczego zakład ubezpieczeń chce znać kod pocztowy miejsca postoju pojazdu? Aby na podstawie danych statystycznych określić odsetek kradzieży i wypadków samochodowych w danym powiecie lub dzielnicy. Postój w miejscach zagrożonych może podwyższyć składkę.

Niestety, nie w tym przypadku. Im krócej kierowca posiada prawo jazdy oraz im jest młodszy tym wyższą składkę ubezpieczenia będzie musiał zapłacić. Nie od dziś wiadomo, że młodzi kierowcy powodują więcej wypadków na drodze a młody wiek to większe ryzyko brawurowej jazdy. Inne, na pozór błahe fakty to stan cywilny i posiadanie dzieci.

Kierowcom za bezszkodową jazdę przysługują zniżki. Ubezpieczyciele zazwyczaj zgadzają się na przeniesienie ich z innego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre zniżki są oferowane wieloletnim klientom, dlatego możesz zostać nagrodzony za lojalność wobec ubezpieczyciela.

Kalkulator OC w prosty i przejrzysty sposób pozwoli ci na obliczenie wysokości twojej składki i wybranie najkorzystniejszej oferty. Warto sięgać po nowoczesne i wygodne rozwiązania takie jak zakup polisy przez internet czy telefon, ponieważ ubezpieczyciele często nagradzają ten sposób zakupu zniżkami i rabatami.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e