Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Porównywarka czy kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Zasięgasz rady znajomych, agentów i bywalców internetowych forów. Wszystko po to, by znaleźć najlepszą dla siebie polisę. Dziś podpowiadamy, kiedy lepiej skorzystać w tym celu z porównywarki, a kiedy wystarczy kalkulator ubezpieczenia samochodu. I wyjaśniamy, czym różnią się te narzędzia.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu był właśnie tym narzędziem, za pomocą którego agenci obliczali składkę dla swoich klientów. Dziś także ty możesz z niego skorzystać na stronie wybranego ubezpieczyciela. Kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi cię o podanie danych wpływających na cenę polisy (m.in. marka i rocznik auta, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą), a następnie wygeneruje ofertę obejmującą – zgodnie z twoimi oczekiwaniami – ubezpieczenie OC, AC, Assistance i NNW.

W przeciwieństwie do porównywarki ubezpieczeniowej, kalkulator ubezpieczenia samochodu pokaże ci tylko ofertę jednego towarzystwa. Jeżeli chcesz zapoznać się z całym przekrojem ofert na rynku, skorzystaj z porównywarki. Pamiętaj jednak, że wiele dostępnych w sieci narzędzi tego typu pozwala porównywać oferty tylko pod względem ceny. Sprawdź też, czy właścicielem strony na pewno jest multiagencja wpisana na listę KNF, która spełnia prawne wymogi pośrednictwa na rynku usług finansowych i w zakresie ochrony danych osobowych.

Warto skorzystać z dobrej porównywarki, żeby – nie wypełniając dziesiątków formularzy – zorientować się, jakie towarzystwa mogą zaproponować ci najbardziej atrakcyjne oferty. Potem wybrane propozycje można sprawdzić jeszcze raz, już w dedykowanym kalkulatorze ubezpieczenia samochodu, który oferuje więcej opcji niż zwykła porównywarka, pozwalając m.in. na wprowadzenie zmian w wysokości udziału własnego w AC, określenie sumy ubezpieczenia NNW, wybranie wariantu Assistance itd.

W kalkulatorze ubezpieczenia samochodu, tak samo jak w niektórych porównywarkach, możesz od razu zaakceptować ofertę i przejść do zakupu polisy online. Jeżeli kupujesz tylko OC i cena ci odpowiada, nie masz się nad czym zastanawiać. Jednak w przypadku wyboru także innych ubezpieczeń komunikacyjnych, lepiej zapisz kalkulację i przez zakupem zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwracając szczególną uwagę na zakres ryzyk, wyłączenia i sposób wypłaty odszkodowania.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e