Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Najtańsze OC samochodu z salonu

Kupujący używane auto dostają „w spadku” polisę po poprzednim właścicielu, z której mogą korzystać aż do końca trwania ochrony. Nabywcy nowych aut są w nieco mniej komfortowej sytuacji – po wyjściu z salonu zostaje im tylko kilka godzin, by znaleźć i kupić najtańsze OC samochodu.

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, właściciel musi ubezpieczyć auto najpóźniej w dniu rejestracji. Nie można też odebrać samochodu od dealera bez aktualnej polisy OC. To oznacza, że najlepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą ubezpieczenia jeszcze przed zakupem pojazdu. W przeciwnym razie możemy mieć za mało czasu, by znaleźć najtańsze OC samochodu na rynku.

Nowe samochody są bezpieczniejsze i mniej narażone na awarie, dlatego też ich OC jest odpowiednio tańsze. Niektórzy ubezpieczyciele premiują również kierowców nowych aut dodatkowymi zniżkami. Aby znaleźć najtańsze OC samochodu, najlepiej skorzystać z internetowych kalkulatorów składki bądź skonsultować się z zaufanym agentem. Zapytaj też w salonie o dostępne pakiety ubezpieczeń. Dopiero porównanie dostępnych ofert pozwoli ci wybrać tę najlepszą.

Zastanów się nad zakupem całego pakietu ubezpieczeń. Nowy samochód bez AC to niebezpieczna inwestycja. Wybierając ubezpieczenie, zwróć szczególną uwagę na zakres świadczeń, sumę ubezpieczenia i udział własny. Czy polisa pokryje koszty naprawy auta z wykorzystaniem oryginalnych części i w autoryzowanej stacji obsługi? Czy odszkodowanie każdorazowo zmniejszy sumę ubezpieczenia? Niekoniecznie chodzi o to, by mieć jak najszerszy zakres ochrony AC, ale dobrze dokonać świadomego zakupu.

Polując na najtańsze OC samochodu, łatwo przegapić ważne terminy. Lepiej uważać, bo kary za brak polisy wzrosły. W 2016 roku kierowcy, którzy przez dwa tygodnie będą jeździć bez OC, zapłacą aż 3700 zł. Wystarczy, że spóźnisz się z zakupem polisy jeden dzień, a UFG wezwie cię do pokrycia 20% tej kwoty, czyli 700 zł – nawet, jeśli nawet nie zdążysz w tym czasie odebrać auta z salonu.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e