Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC – jak szybko znaleźć dobrą polisę?

Chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC ale nie masz za wiele czasu na poszukiwania? Sprawdź, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców, którzy przy zakupie ubezpieczenia ścigają się z czasem.

Kierowcy, którzy chcą szybko kupić najtańsze ubezpieczenie OC i AC, często podejmują błędne decyzje – idą za radami znajomych, bezrefleksyjnie przedłużają umowy w tym samym towarzystwie albo nie zwracają uwagi na zakres ochrony (w przypadku AC). W rezultacie niekoniecznie znajdują to, czego szukają i są rozczarowani gdy dochodzi do szkody bądź gdy odkrywają, że najtańsze ubezpieczenie OC i AC im umknęło, bo mogli mieć taki sam pakiet za mniejsze pieniądze.

Znajomy twierdzi, że wie gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie OC i AC? Oczywiście sprawdź jego radę, ale koniecznie porównaj poleconą ofertę z innymi dostępnymi na rynku. Wysokość składki to wypadkowa wielu czynników a towarzystwa przykładają do nich różną wagę. Twój znajomy mógł znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i AC w towarzystwie A ale ty najbardziej atrakcyjną ofertę możesz otrzymać w towarzystwie B.

Wielu kierowców przez zakupem ubezpieczenia szuka informacji na jego temat w sieci. Słusznie, bo im więcej wiemy, tym bardziej świadomego możemy dokonać zakupu. Nie wierz jednak we wszystko co czytasz i korzystaj tylko z pewnych źródeł. Pamiętaj, że nie znasz prawdziwych intencji anonimowych użytkowników forów, czy to polecających najtańsze ubezpieczenie OC i AC, czy odradzających usługi danego towarzystwa (ta zasada nie dotyczy wyłącznie ubezpieczeń, ale i innych branż).

Być może oferta, którą wybrałeś w zeszłym roku, rzeczywiście była najlepszą. To jednak nie znaczy, że przedłużenie umowy jest najlepszym sposobem, by zapewnić sobie najtańsze ubezpieczenie OC i AC. Przed podjęciem ostatecznej decyzji rozejrzeć się na rynku, a jeżeli jakaś oferta jest bardziej atrakcyjna – zmienić ubezpieczyciela.

Najlepszym i najszybszym sposobem na to, by zorientować się w ofercie różnych towarzystw, jest skorzystanie z kalkulatora online lub internetowych porównywarek. Najtańsze ubezpieczenie OC i AC może pomóc nam znaleźć także zaufany agent.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e