Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Ceny OC i AC zależą od historii ubezpieczenia. Sprawdź swoją w UFG

Ceny OC i AC zależą od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest tzw. szkodowość. Ubezpieczyciele szacują ją na podstawie danych archiwizowanych przez UFG. Ty także możesz sprawdzić tam historię swojego ubezpieczenia.

Od końca 2015 roku każdy właściciel samochodu, motoru lub ciągnika może sprawdzić swoją historię ubezpieczenia, logując się na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl) lub wypełniając odpowiedni wniosek. Po co to robić i jaki wpływ ma historia ubezpieczenia na ceny OC i AC?

Ubezpieczyciele sprawdzają historię szkodowości klientów na różnych etapach obsługi polisy – przy likwidacji szkody a także jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczenia. Weryfikacja informacji w bazie UFG pozwala im kształtować ceny OC i AC adekwatnie do ryzyka, a także identyfikować błędy i fałszywe dane w formularzach wypełnianych przez kierowców.

Zdarza się, że klient kupując nowy pakiet ubezpieczeń w innym towarzystwie, zapomni o jakiejś drobnej szkodzie sprzed kilku lat a firma nie sprawdzi jego historii ubezpieczenia przed zawarciem umowy. Czy taka osoba może liczyć na mniejsze ceny OC i AC? Nie do końca. Jeżeli dojdzie do szkody i wyjdą na jaw nowe informacje, ubezpieczyciel dokona rekalkulacji składki i poprosi klienta o pokrycie różnicy w składce.

Możesz uniknąć takiego zaskoczenia, sprawdzając samodzielnie swoją historię ubezpieczenia przed zakupem nowej polisy. Będziesz wtedy pewien, że dane podane przez ciebie i te w bazie UFG pokrywają się ze sobą, a ceny OC i AC zaproponowane ci przy zawieraniu umowy, nie ulegną zmianie w związku z błędnymi informacjami na polisie.

Baza UFG przypisuje ci szkodę, której nie spowodowałeś? Zdarza się, że na skutek nieprawidłowej rejestracji szkody, zwyżkami zostaje obciążony niewłaściwy kierowca. Jeżeli pechowiec się nie zorientuje, ponosi przykre konsekwencje cudzej pomyłki (wyższe ceny OC i AC). W takich sytuacjach pomaga zaświadczenie o bezszkodowości od poprzedniego ubezpieczyciela. Na podstawie takiego dokumentu nowe towarzystwo może odstąpić od naliczania zwyżek pomimo danych w UFG.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e