Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Coraz więcej osób kupuje OC online

W 2014 roku Polacy kupili przez Internet i telefon ponad 5 mln polis. Niemały udział w tym torcie miały ubezpieczenia komunikacyjne – aż 1,3 mln kierowców kupiło OC online. Nic dziwnego, skoro w sieci ubezpieczenie można nabyć szybciej, taniej i bez ruszania się z domu.

Zaletą kupowania OC online jest także dostęp do porównywarek agregujących oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki wygodnym kalkulatorom możemy sprawdzić, która z nich będzie dla nas najbardziej opłacalna. Wystarczy kilka minut. Kiedy już wybierzemy towarzystwo, nie dzwońmy do agenta, chyba że interesuje nas bardziej skomplikowany produkt lub kilka polis. Dokonajmy transakcji w sieci i zaoszczędźmy sobie czasu, pieniędzy i wysiłku.

W sieci możemy robić zakupy przez całą dobę. Nie musimy wychodzić wcześniej z pracy, żeby spotkać się z agentem albo odwiedzić oddział ubezpieczyciela. OC online kupimy o dowolnej porze. W dodatku sam proces wypełniania formularza zakupu jest prosty i intuicyjny. Oczywiście, warto dwa razy sprawdzić poprawność wpisywanych danych, bo wykryte błędy mogą poskutkować podwyższeniem ceny OC i rekalkulacją składki za miniony okres ubezpieczenia. Trzeba też koniecznie zapoznać się z OWU, niezależnie od tego, czy chcemy kupić OC online, w placówce czy za pośrednictwem agenta.

Bardzo często zakup OC online, czyli w systemie direct, wiąże się z niższą ceną. Bywa, że składka wynosi nawet 200-300 zł mniej! Ponieważ zakres ubezpieczenia OC samochodu jest właściwie taki sam w każdym towarzystwie (tego wymaga polskie prawo), cena polisy pozostaje najważniejszym kryterium przy jej wyborze. Warto jedynie sprawdzić, czy dana firma ubezpieczeniowa oferuje też usługę BLS, która pozwoli nam zlikwidować w niej szkodę z OC sprawcy. BLS sprawia, że firmy konkurują ze sobą także pod względem jakości obsługi i likwidacji szkód, więc towarzystwa oferujące tę usługę mają jeszcze więcej powodów, by dbać o swoich klientów.

W dzisiejszych zabieganych czasach nie sposób przecenić takiej wygody. Ale wygoda to nie jedyny powód, by nabyć OC online. Kierowcy, którzy wybierają taką formę zakupu polisy, doceniają także fakt, że mogą zrezygnować z umowy ubezpieczenia do 30 dni od jej podpisania – i to bez podania żadnych przyczyn. Ten przywilej należy im się właśnie z tego powodu, że zawarli umowę „na odległość”. Kupując OC online, zyskujemy więc dodatkowy miesiąc na leniwe przeglądanie ofert i podjęcie ostatecznej decyzji.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e