Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych OC

Mnogość ofert ubezpieczenia OC może przyprawić o zawrót głowy zwłaszcza początkującego kierowcę. Na polskim rynku sprzedaje je ponad 20 podmiotów, więc samodzielne sprawdzenie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe. Ostateczna wysokość składki jest kwestią bardzo indywidualną. Aby ułatwić porównanie, sprawdziliśmy na co w ramach pakietu OC liczyć może ubezpieczony w kilku najpopularniejszych towarzystwach.

Zestawienie otwiera nasza propozycja, natomiast kolejne oferty zostały przedstawione w kolejności alfabetycznej.

Przy zakupie ubezpieczenia OC klienci dostają pakiet Mini Assistance w cenie. Dzięki niemu w razie wypadku ubezpieczony może liczyć na organizację i pokrycie kosztów naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia a w razie potrzeby również holowanie nie tylko własnego samochodu, ale również auta poszkodowanego.

Mini Assistance umożliwia szybkie uzyskanie informacji na temat postępowania w razie wypadku, formalności związanych z procedurą zgłaszania szkód, najbliżej zlokalizowanych stacji benzynowych, hoteli, pomocy drogowych, wypożyczalni pojazdów oraz pomocy serwisowej.

Dodatkowe korzyści wiążą się również ze sposobem zakupu polisy. Jeśli klient zrobi to drogą internetową lub za pomocą karty kredytowej to otrzyma 5% zniżki na pakiet OC. Ubezpieczony może również podarować znajomemu zniżkę na jej zakup ubezpieczenia OC w wysokości 50 zł bądź ubezpieczenia OC+AC w wysokości 100 zł.

Assistance w pakiecie z ubezpieczeniem OC oferuje również Allianz. Standardowy zakres usług również obejmuje holowanie i naprawę samochodu jednak pod warunkiem, że koszty nie przekroczą 125 euro. Dodatkiem jest Ubezpieczeniowa Informacja Prawna, dająca możliwość konsultacji z prawnikiem w przypadku kolizji, wyjazdu za granicę lub sprzedaży pojazdu.

Allianz nie oferuje dodatkowych zniżek za zakup polisy przez internet lub wybór preferowanej formy płatności, nie przewiduje również bonusów za polecenie.

Assistance to również standard w pakiecie ubezpieczeniowym OC Avivy. Ubezpieczony może liczyć na pomoc w ramach Assistance również w Europie a usługi obejmują także udostępnienie samochodu zastępczego. OC w Avivie umożliwia holowanie samochodu osoby poszkodowanej w wypadku w sytuacji gdy to ubezpieczony jest jego sprawcą.

Najuboższą ofertę pod kątem dodatkowych korzyści przedstawiło TU Generali. W standardowym pakiecie mamy wprawdzie assistance, zieloną kartę oraz ochronę na terenie Europy, jednak brakuje jakichkolwiek profitów finansowych – dodatkowych zniżek, promocji czy bonusów lojalnościowych.

Dodatkowe usługi oferowane w ramach ubezpieczenia OC mogą przekonać nas do zakupu, jednak ostatecznym wyznacznikiem będzie cena. Jeśli koszty polis nieznacznie różniących się zakresem usług dodatkowych będą skrajnie różne, argument finansowy zapewne będzie decydujący.


Warto pamiętać, że składki za polisy komunikacyjne są wyliczane indywidualnie, dlatego oferta wyglądająca świetnie dla poszczególnych klientów może okazać się zupełnie inna.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e