Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Prawo a firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie OC możemy wybrać sami

Nie tylko klient podejmuje decyzję o zawarciu umowy ubezpieczenia – w tej kwestii tyle samo do powiedzenia mają firmy ubezpieczeniowe. OC komunikacyjne jako ubezpieczenie obowiązkowe, to jednak przypadek wyjątkowy. Zgodnie z polskim prawem, ubezpieczyciel nie może odmówić ci sprzedaży tej polisy.

Chcesz wiedzieć, jakich polis nie mogą ci odmówić firmy ubezpieczeniowe? OC ppm jest jedną z nich. Zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, właściciel auta zawiera umowę ubezpieczenia OC z wybranym zakładem ubezpieczeń, który prowadzi działalność we wskazanym obszarze. W ten sposób ustawa nakłada konkretny obowiązek na firmy ubezpieczeniowe – OC samochodu to polisa, którą wybiera klient i żadne towarzystwo mające w ofercie polisy komunikacyjne nie może mu tej polisy nie sprzedać.

Ponadto jeżeli towarzystwo, które ma w ofercie ubezpieczenia komunikacyjne, otrzymało wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia OC ale nie rozpatrzyło go w terminie 14 dni, przyjmuje się, że umowa tak czy inaczej została zawarta. Z dopełnieniem formalności spóźniają się firmy ubezpieczeniowe? OC i tak trafi do kierowcy, który złożył wniosek.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e