Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Ranking ubezpieczeń OC – czy warto z niego korzystać?

W sieci co rusz pojawia się nowy ranking ubezpieczeń OC. Pod uwagę brane są przeważnie ceny polis, ale niektóre zestawienia uwzględniają także inne parametry: jakość likwidacji szkód, zadowolenie klientów, łatwość zakupu i tak dalej. Czy ranking ubezpieczeń OC pomoże w wyborze towarzystwa? A jeżeli tak, to który i jak z niego korzystać?

Rankingi ubezpieczeń OC publikowane są często przez internetowe porównywarki ubezpieczeniowe, które przy ich tworzeniu opierają się na wynikach kalkulacji przeprowadzonych we własnych systemach. Jeżeli trafisz na taki ranking ubezpieczeń OC, sprawdź, czy na pewno jest najbardziej aktualny z dostępnych obecnie w sieci (takie zestawienia pojawią się nawet co miesiąc), a następnie dowiedz się, jakie dane kierowcy i auta wykorzystano do obliczenia składki. Każdy ranking ubezpieczeń OC ma odpowiadać sytuacji przeciętnego Kowalskiego, więc jeżeli w znaczący sposób odbiegasz od tego, co na rynku uznawane jest za normę (np. masz na koncie więcej szkód albo jeździsz wyjątkowo starym autem), zestawienie nie odzwierciedli twojego realnego wyboru.

Bardziej wiarygodny może okazać się ranking ubezpieczeń OC oparty o historyczne kalkulacje kierowców, którzy wprowadzają dane swoje i auta do systemu, obliczają składkę, a następnie otrzymują oferty dostępnych polis wraz z cenami. Najbardziej atrakcyjna cenowo oferta jest zapamiętywana przez porównywarkę, a towarzystwo, które w danym okresie przedstawiło jej klientom najwięcej takich ofert, trafia na pierwsze miejsce zestawienia. Podobnie tworzony ranking ubezpieczeń OC obejmuje na pewno bardziej zróżnicowane grupy kierowców i aut, jednak nadal pokazuje najlepsze oferty dla rynkowej średniej.

Ranking ubezpieczeń OC przydaje się w szczególności tym kierowcom, którzy chcą się ogólnie zorientować w rynku. Samodzielna kalkulacja składki, czy to z wykorzystaniem porównywarki, czy dedykowanego kalkulatora na stronie ubezpieczyciela, pozwala uzyskać dokładne informacje o ofertach skrojonych specjalnie pod nas. Planując zakup polisy, warto poświęcić chwilę na takie obliczenia.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e