Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Kiedy mogę wypowiedzieć ubezpieczenie OC samochodu?

Zdecydowałeś się na zmianę ubezpieczyciela? Czeka cię rozwiązanie umowy w obecnym towarzystwie. Dowiedz się, kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC samochodu.

Ubezpieczenie OC samochodu należy do obowiązkowych, dlatego wypowiedzenie umowy OC można złożyć tylko w kilku przypadkach, przestrzegając terminów i wypełniając odpowiedni wniosek. W jakich sytuacjach możesz zrezygnować z polisy?

To najprostszy i najbardziej rozpowszechniony sposób rezygnacji z polisy. Złóż pisemne wypowiedzenie najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu obowiązywania umowy. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczenie OC samochodu zostanie automatycznie przedłużone na kolejny rok.

Nawet z przedłużonym OC możesz zmienić ubezpieczyciela. Wystarczy, że w wybranym przez siebie towarzystwie wykupisz drugie ubezpieczenie OC samochodu na ten sam okres i złożysz specjalne wypowiedzenie, stosowane wyłącznie w sytuacji tzw. podwójnego OC. Dotychczasowemu ubezpieczycielowi zapłacisz składkę tylko za okres faktycznego ubezpieczenia.

Według obecnych przepisów każdą umowę, którą zawarłeś przez Internet, możesz bez żadnych konsekwencji wypowiedzieć w ciągu 30 dni. Dotyczy to także umowy ubezpieczenia. Jeśli więc kupisz ubezpieczenie OC samochodu w systemie direct, a w ciągu następnego miesiąca zrezygnujesz z umowy, zapłacisz tylko za okres, przez który działała ochrona. Pamiętaj tylko, że musisz od razu wykupić nową polisę, tak, żeby nie było przerwy w ciągłości ubezpieczenia!

Polisę OC „odziedziczoną” po poprzednim właścicielu auta możesz wypowiedzieć w każdym momencie. Jeżeli tego nie zrobisz, ubezpieczenie OC samochodu będzie działać do końca trwania umowy, ale uwaga – polisa nie przedłuży się automatycznie. Jeżeli do tego czasu nie wykupisz nowego OC, twój samochód nie będzie ubezpieczony.

Możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC samochodu także po wyrejestrowaniu auta. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy pojazd zostanie skradziony lub sprzedany za granicę.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e