Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie samochodu – cena całego pakietu

Jakich kosztów powinien spodziewać się kierowca, któremu zależy na kompleksowej ochronie auta? Jeżeli chodzi o dobrowolne ubezpieczenie samochodu, nie dla każdego cena jest najważniejsza – ale dla wielu z nas stanowi istotne kryterium zakupu.

Wysokość składki OC zależy od parametrów pojazdu, danych kierowcy, a także stawek rynkowych – również w danym województwie. Ponieważ jest to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, cena jest podstawowym kryterium wyboru polisy OC, która chroni kierowcę przed roszczeniami osób trzecich. Według Insurance Europe średnia składka OC w Polsce wynosi 460 zł, jednak różnice w ofertach poszczególnych towarzystw sięgają nawet kilkuset zł – dlatego warto dokładnie się z nimi zapoznać.

A ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie samochodu? Cena AC (średnia) stanowi kilka procent wartości auta. Jak wynika z listopadowego raportu Insurance Europe, za Autocasco płacimy ok. 260 euro rocznie. Dla porównania, Czesi na taką samą ochronę wydają już 333 euro, a Szwajcarzy – 434 euro. Tańsze AC otrzyma kierowca doświadczony, bezszkodowy, ubezpieczający auto spoza czołówki policyjnych statystyk kradzieżowych i wypadkowych.

Ubezpieczenie NNW chroni zdrowie oraz życie kierowcy i pasażerów. W ramach ubezpieczenia, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanym w wypadku na drodze świadczenie stosowne do wielkości uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczenie NNW uzupełnia ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Jego cena zależy od sumy ubezpieczenia i zamyka się najczęściej w kilkudziesięciu złotych rocznie.

Assistance to kolejne dobrowolne ubezpieczenie samochodu. Cena rozszerzonej polisy także wynosi kilkadziesiąt złotych rocznie, natomiast assistance w wariancie podstawowym wliczane jest często w koszt polisy OC. W ramach ubezpieczenia możemy liczyć na pomoc serwisową – m.in. holowanie do warsztatu, auto zastępcze, naprawę pojazdu na miejscu, wsparcie w razie wymiany koła czy awarii akumulatora, a także pomoc informacyjną i medyczną (przewóz, hospitalizacja).

Ubezpieczenie opon to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek pęknięcia lub przebicia opony. W ramach polisy, ubezpieczyciel odholuje pojazd do warsztatu, pomoże wymienić koło i udostępni informacje o najbliższych warsztatach i sklepach oponiarskich.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e