Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Niezbędne dokumenty do zakupu ubezpieczenia samochodu

Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia samochodu? To jedno z pytań, które bardzo często pojawia się wśród osób poszukujących polisy komunikacyjnej. Podpowiadamy, jak dobrze przygotować się do spotkania z agentem, aby szybko i bezproblemowo zawrzeć nową umowę ubezpieczenia samochodu.

Podstawowym dokumentem niezbędnym do zakupu ubezpieczenia samochodu jest dowód rejestracyjny. To właśnie w nim zawarte są wszelkie informacje na temat ubezpieczanego pojazdu, których podanie jest konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia samochodu i kalkulacji składki. Chodzi tutaj o takie informacje jak m.in. marka i model pojazdu, rok produkcji, pojemność i moc silnika.

Jednym z pytań zadawanych przy zakupie ubezpieczenia samochodu jest data wydania prawa jazdy. Towarzystwo chce bowiem wiedzieć, od ilu lat posiada je ubezpieczający. Czynnik ten wpływa także na wysokość składki za udzieloną ochronę, dlatego jeśli nie pamiętamy dokładnej daty wydania prawa jazdy, lepiej mieć ten dokument ze sobą.

Zawierając umowę ubezpieczenia samochodu z nowym towarzystwem, warto mieć ze sobą aktualną umowę ubezpieczenia samochodu lub zaświadczenie o dotychczasowym przebiegu polisy. W ten sposób udokumentujemy zniżki, jakie otrzymaliśmy u poprzedniego ubezpieczyciela. Jeśli umowę ubezpieczenia samochodu kontynuujemy w tym samym towarzystwie, wówczas dokument jest zbędny. Ponadto, jeśli umowa ubezpieczenia samochodu ma obejmować też polisę Autocasco, towarzystwo zapyta nas o okres bezszkodowej jazdy. Warto więc przypomnieć sobie, kiedy po raz ostatni mieliśmy szkodę.

Jeśli dopiero kupiliśmy auto i nie zdążyliśmy go jeszcze zarejestrować, to zawierając umowę ubezpieczenia samochodu, przygotujmy umowę kupna-sprzedaży pojazdu. W innych przypadkach natomiast ten dokument nie jest wymagany.

Dodatkowo zwróćmy uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. Jeśli nie jesteśmy jednymi właścicielami ubezpieczanego pojazdu, a samochód jest zarejestrowany na kilka osób, wówczas ubezpieczyciel będzie wymagał od nas podania dokładnych informacji o pozostałych współwłaścicielach. W szczególności poprosi nas o ich numery PESEL, adresy zamieszkania oraz daty wydania praw jazdy. Dobrze więc mieć ze sobą dokumenty pozostałych współwłaścicieli auta. Pamiętajmy, że jeśli skompletujemy wszystkie dokumenty jeszcze przed spotkaniem z agentem, wtedy przez proces zawarcia umowy ubezpieczenia samochodu przejdziemy szybko i bezproblemowo!

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e