Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

OC
w podróży


Dowiedz się dlaczego
warto posiadać polisę OC
w trakcie podróży.

5 sytuacji, które mogą zepsuć majówkę kierowcom

Włamanie do auta, stłuczka z innym samochodem czy przebita opona to tylko niektóre z najczęstszych sytuacji, jakie przydarzają się kierowcom w trakcie długich weekendów. O czym należy pamiętać przed wyjazdem na majówkę?

„Dłuższe weekendy sprzyjają wyjazdom poza miasto, jednak kierowcy często nie przygotowują się odpowiednio do podróży, co skutkuje wieloma awariami pojazdów. Możemy to zaobserwować na przykładzie zwiększonej liczby wezwań od osób posiadających assistance samochodowe. W okresie urlopowym ilość interwencji wzrasta nawet o kilkanaście procent” – komentuje Jakub Łukowski, ekspert ubezpieczeniowy.

Sprawdź, co najczęściej przydarza się kierowcom podczas wyjazdów.

Nic tak nie może zepsuć weekendu jak właśnie kradzież czy włamanie do samochodu, dlatego zwracajmy uwagę na miejsce, w jakim zostawiliśmy auto. Sprawdźmy czy zamknęliśmy drzwi i bagażnik. Włączmy alarm i nie zostawiajmy w środku cennych przedmiotów, takich jak portfel, torebka, telefon czy tablet. To właśnie te rzeczy są najbardziej atrakcyjne dla złodziei.

Choć stłuczki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom, to jest to kolejna nieprzyjemna sytuacja, która może pokrzyżować nasze majówkowe plany. Dlatego jeszcze przed wyruszeniem w drogę sprawdźmy dokładny przebieg trasy. Uwzględnijmy rodzaje dróg, jakimi będziemy się poruszać oraz natężenie ruchu. Warto także przygotować sobię alternatywną trasę na wypadek nieoczekiwanych utrudnień. A już będąc w drodze, pamiętajmy o przerwach na odpoczynek.

PTo własnie tak pozornie błaha awaria jak złapanie gumy często wymaga fachowej pomocy i wydłuża czas podróży. Zatem przygotowując się do wyjazdu, sprawdźmy stan naszych opon i ciśnienie w kołach. Koniec kwietnia to też ostatni dzwonek na wymianę opon z zimowych na letnie. Jazda na „zimówkach“ przy wysokich temperaturach wydłuża drogę hamowania, a dodatkowo zwiększa zużycie paliwa.

Nadal wielu kierowców ignoruje żółtą kontrolkę sygnalizującą brak paliwa, myśląc, że rezerwa starczy na dojechanie do celu. Oczywiście, w zdecydowanej większości samochodów nawet po zapaleniu kontrolki można przejechać jeszcze około 100 kilometrów. Ale pamiętajmy, że w Polsce wciąż zdarzają się trasy, na których próżno szukać stacji benzynowych.

Rozbicie szyby to kolejna ze szkód, jaka często spotyka kierowców podczas wyjazdów. Wystarczy tylko niefortunnie zaparkować samochód pod spróchniałym drzewem lub w pobliżu boiska sportowego. Dlatego najlepiej, jeśli jeszcze przed podróżą sprawdzimy czy nasza polisa obejmuje tego typu zdarzenia. Czasami ubezpieczenie szyb jest już zawarte w standardowym zakresie polisy AC.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e