Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Pakiet OC i AC – jak wybrać najlepszy?

Wybierając polisę OC, najczęściej kierujemy się ceną, a AC – zakresem ochrony. Jednak jaką strategię obrać, kiedy czeka nas zakup obu ubezpieczeń naraz? Sprawdź, w jaki sposób wybrać dobry pakiet OC i AC i nie przepłacić.

To prawda, że przy zakupie ubezpieczenia nie warto kierować się wyłącznie ceną. Jednak określając dokładnie własne oczekiwania wobec nowej polisy, a następnie porównując dostępne na rynku oferty, można w rozsądnej cenie kupić taki pakiet OC i AC, który będzie nas satysfakcjonował także pod względem zakresu ochrony.

Podstawowa wiedza na temat ubezpieczeń komunikacyjnych pozwoli ci znaleźć najbardziej dla siebie odpowiedni pakiet OC i AC. Dowiedz się, jakie ryzyka obejmuje autocasco w podstawowym i rozszerzonym zakresie; sprawdź też, od czego dokładnie chroni polisa OC. Jakie znasz formy rozliczeń szkody? Czy wiesz, czym różni się szkoda częściowa od całkowitej? Czym jest udział własny w szkodzie? Dopiero kiedy poznasz odpowiedzi na te pytania, rozpocznij polowanie na najlepszy pakiet OC i AC.

Uzbrojony w zapas wiedzy na temat ubezpieczeń komunikacyjnych, przemyśl, jaki zakres ochrony (w przypadku AC, bo wykaz ryzyk w ochronie OC jest regulowany ustawowo) będzie ci odpowiadał. Czy interesuje Cię np. dodatkowe ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków? A może lubisz wygodę i chciałbyś mieć assistance? Ubezpieczenie szyb lub opon to niewielki koszt, a szkoda zgłoszona z takiej polisy nie wpływa na twój pakiet OC i AC (zostają ci wszystkie zniżki).

Jeśli już wiesz, czego potrzebujesz, pora na porównanie ofert. Swój pakiet OC i AC znajdziesz łatwo za pomocą kalkulatorów online, dostępnych zarówno na stronach ubezpieczycieli, jak i internetowych porównywarek. Zapamiętaj te oferty, które wydają ci się najbardziej interesujące, ale nie decyduj od razu – zanim kupisz pakiet OC i AC, powinieneś wykonać jeszcze jeden bardzo ważny krok.

Koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia AC w tych towarzystwach, które oferują interesujący się pakiet OC i AC. Większość kierowców, jeżeli w ogóle już sięga po ten dokument, zapoznaje się tylko z wyłączeniami odpowiedzialności ubezpieczyciela. To błąd – wykaz wyłączeń jest oczywiście ważny, ale niemniej ważna jest np. procedura zgłaszania szkody i sposób ustalenia wysokości odszkodowania. Zanim kupisz swój pakiet OC i AC, sprawdź, czego możesz się spodziewać po ewentualnym wypadku.

Już wybrałeś swój pakiet OC i AC? Pamiętaj, że nadal masz wpływ na składkę. Sprawdź, jakie zniżki uwzględnia ubezpieczyciel: oprócz tych za bezszkodową jazdę, często możesz skorzystać także z ulg za zakup ubezpieczenia przez Internet, płatność kartą kredytową albo zakup polis w pakiecie. Oprócz tego pamiętaj, że na koszt polisy AC wpływa także wysokość udziału własnego w szkodzie (im wyższy, tym niższa składka), suma ubezpieczenia (stała lub zmienna) oraz sposób likwidacji szkody – wypłata odszkodowania na podstawie kosztorysu oznacza zazwyczaj tańsze ubezpieczenie. O tym wszystkim możesz zadecydować już na etapie podpisywania umowy.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e