Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Jak kupić ubezpieczenie OC online? 5 wskazówek

Polisę komunikacyjną możemy kupić na wiele sposobów: w placówce towarzystwa, za pośrednictwem agenta oraz przez telefon lub Internet. Kierowcy coraz częściej wybierają tę ostatnią metodę i kupują ubezpieczenie OC online. W ten sposób mogą zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak to zrobić? To proste.

Aby zakupić ubezpieczenie OC online należy w pierwszej kolejności przygotować komplet dokumentów, w szczególności dowód rejestracyjny, prawo jazdy, numer PESEL oraz ostatnią polisę z informacją o zniżkach za bezszkodową jazdę.

W formularzu internetowym, którego uzupełnienie jest niezbędne do zakupu ubezpieczenia OC online, należy podać dane ubezpieczanego pojazdu, tj. markę i model auta, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika. Następnie należy przedstawić aktualny i zakładany średni roczny przebieg pojazdu. Te informacje najczęściej trzeba podać z dokładnością do 100 kilometrów. Ponadto w formularzu mogą pojawić się dodatkowe pytania, m.in. o sposób użytkowania samochodu, miejsce parkowania i czy samochód będzie użytkowany poza granicami Polski.

Kolejnym krokiem do zakupu ubezpieczenia OC online jest uzupełnienie danych właściciela pojazdu. W tym miejscu należy podać datę urodzenia, rok wydania pierwszego prawa jazdy, datę, od której jest się właścicielem ubezpieczanego auta, stan cywilny oraz dane kontaktowe. Dodatkowo formularz zawiera pytania o dotychczasowe ubezpieczenie OC, AC oraz przyznane zniżki.

Uwaga! Jeśli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest współwłaściciel pojazdu, to należy podać również jego dane osobowe. Ta zasada obowiązuje zarówno przy zakupie ubezpieczenia OC online, jak i bezpośrednio w towarzystwie lub u agenta.

Po uzupełnieniu wszystkich danych system wskaże przygotowane dla nas oferty. Oprócz wysokości składki, w formularzu dostępne są także informacje o dodatkowych świadczeniach, na jakie można liczyć przy danym pakiecie. Niektóre towarzystwa umożliwiają przy zakupie ubezpieczenia OC online skomponowanie własnego pakietu. Kierowca wówczas sam decyduje, czy zależy mu także na ubezpieczeniu NNW, assistance samochodowym lub ubezpieczeniu opon.

Ostatnim krokiem do zakupu ubezpieczenia OC online jest dokonanie płatności i podanie informacji na swój temat. Chodzi o imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer PESEL i dane kontaktowe. Na tej podstawie towarzystwo przygotuje polisę, którą otrzymamy pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską. Jeśli chodzi o formę płatności, to kierowcy mogą wybrać składkę jednorazową lub półroczną (w dwóch ratach). Opłacić polisę można przelewem tradycyjnym, przelewem elektronicznym lub kartą kredytową. Warto wiedzieć, że kupując ubezpieczenie OC online możesz liczyć na dodatkową zniżkę, np. 5%. Podobne rabaty mogą obowiązywać także przy jednorazowej płatności kartą kredytową.

Ochrona ubezpieczeniowa nowego samochodu rozpoczyna się z chwilą kupna polisy (stosowne potwierdzenie otrzymasz e-mailem), natomiast auta używanego – od godziny 00.00 dnia następnego.

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e