Twoja sugestia

Liberty Ubezpieczenia stało się częścią AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

Marka handlowa Liberty Ubezpieczenia jest używana przez AXA Ubezpieczenia TUiR S.A. na podstawie umowy zawartej w związku z nabyciem portfela ubezpieczeń Liberty Seguros, Compania de Seguros y Reaseguros S.A. Oddział w Polsce. Używanie znaku towarowego Liberty Ubezpieczenia nie oznacza, że stroną umowy ubezpieczenia jest Liberty Seguros, ani że Liberty Seguros ponosi odpowiedzialność z jej tytułu.

Wybór i zakup
OC


Dowiedz się co wziąć pod uwagę
wybierając ubezpieczenie OC
i jak dostosować je do Twoich potrzeb.

Jak kupić tanie OC?

Zakup polisy OC to najczęściej wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie. Dlatego właściciele pojazdów szukają różnych sposobów, by kupić tanie OC, a przed dokonaniem ostatecznej decyzji sprawdzają, gdzie zaoszczędzą najwięcej – w oddziale towarzystwa, u agenta, przez telefon czy Internet?

Jak kupić tanie OC? – to pytanie co roku zadaje sobie większość właścicieli samochodów. Coraz częściej kierowcy szukają oszczędności także w sposobie zakupu polisy. A tu wybór jest szeroki.

Najbardziej popularną metodą zakupu polisy jest wizyta w placówce towarzystwa lub u agenta. I choć taka operacja wymaga czasu, to jej niewątpliwą zaletą jest możliwość bezpośredniej rozmowy z agentem. Ponadto osoby, którym zależy na tanim OC, mogą też wprost zapytać o aktualne promocje i rabaty, jakie obowiązują u danego ubezpieczyciela. Może się bowiem zdarzyć, że kupując polisę przez Internet, nie zauważymy informacji o możliwych upustach lub nie doczytamy do końca warunków obowiązywania promocji – a to przekreśli nasze szanse na tanie OC. Warto też pamiętać, że agenci są nadal silną konkurencją dla systemu direct i kuszą klientów atrakcyjnymi rabatami oraz tanimi polisami OC.

Umowę ubezpieczenia samochodu można zawrzeć także przez telefon, kontaktując się bezpośrednio z towarzystwem, w którym chcemy zakupić polisę. Czasami wystarczy tylko zgłosić chęć rozmowy, np. poprzez specjalny formularz zamieszczony na stronie internetowej ubezpieczyciela, a konsultant sam do nas zadzwoni. W formularzu trzeba podać numer telefonu, określić temat rozmowy, a także wpisać preferowaną datę i godzinę kontaktu. Dobra wiadomość dla osób szukających taniego OC - konsultanta, podobnie jak agenta, można zapytać o aktualne promocje i zniżki. Towarzystwa czasami premiują zakup lub przedłużenie polisy OC przez telefon i oferują dodatkowe rabaty.

Z zakupu polisy przez Internet korzystają przede wszystkim osoby, którym zależy na wygodzie i oszczędności czasu. Może okazać się również, że przez Internet kupimy tańsze OC niż poprzez tradycyjne kanały sprzedaży – to jednak zależy od aktualnych promocji i zniżek, jakie obowiązują w wybranym towarzystwie. Zakup polisy online odbywa się najczęściej poprzez kalkulator ubezpieczeń i jest bardzo prosty. Wystarczy podać informacje dotyczące ubezpieczanego samochodu (m.in. markę i model pojazdu, rodzaj silnika, aktualny przebieg) oraz dane kierowcy (np. miejsce zamieszkania, datę uzyskania pierwszego prawa jazdy, stan cywilny), a także wybrać rodzaj ubezpieczenia, jakim jesteśmy zainteresowani. Kalkulator automatycznie wyliczy wysokość składki i poprowadzi nas przez następne kroki..

Wróć do listy artykułów

Portal używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności i cookies

e